A műtrágyakirály milliókat utalgat az ámokfutó Márki-Zaynak

Bige László átutalta az ötmilliót, és fizetett még egy hatvanmilliós kutatást is – írta meg a 24.hu Márki-Zay Péter egy minapi interjúját idézve. A baloldali portál arról is említést tett, hogy a műtrágyapiacon kartellező oligarchától egy újabb felmérés finanszírozását kérték Márki-Zayék.

Eddig hatvanötmillió forinttal támogatta Bige László a baloldal kampányát – ezt állította legalábbis Márki-Zay Péter a 24.hu szerint. A baloldali portál azt írta: Márki-Zay Péter már másodszor reagál interjúban az ellenzék által rendelt közvélemény-kutatásokra, a tegnapelőtt megjelent nyilatkozatban pedig több érdekes állítást is tett. Amellett, hogy élesen támadta saját szövetségeseit, és kijelentette, hogy rengeteg áruló van a baloldalon,

Márki-Zay azt is elejtette, hogy Bige László egy ötmillió forintos számlájukat már kifizette, helyesebben átutalta az összeget. A baloldali politikus szerint ez teljesen legális. A miniszterelnök-jelölt azt is elárulta, hogy korábban egy hatvanmillió forintos kutatást is finanszírozott a baloldali oligarcha, most pedig egy újabb felmérés kifizetését kérték tőle.

„Felháborító, hogy a magyar gazdák pénze a baloldal kampánykasszájába vándorol” – mondta az Indexnek adott interjúban Nagy István agrárminiszter. A műtrágyapiac nagyobb részét kezében tartó Bige minden bizonnyal finanszírozni fogja ezt a kutatást is, korábban ugyanis azt nyilatkozta, bármire ad pénzt, amit Márki-Zay Péter kér.

Az oligarcha ellen októberben emelt vádat a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Főügyészség kétmilliárd forintos vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés és vesztegetés vádja miatt. Az ügyészség szerint Bige visszaosztásos rendszerben értékesítette a műtrágyát, melyet saját üzemében leértékelt, majd teljes áron adott tovább. A gyanú szerint Bigének csaknem 800 millió forint ütötte a markát, melyet egy kedvezményezett kereskedő adott át neki. A milliárdosra börtönbüntetést, közügyektől eltiltást és pénzbüntetés kiszabását indítványozta az ügyészség, valamint vagyonelkobzást a vesztegetési pénzre.

Emellett egy másik ügyben is érintett a baloldali oligarcha, szintén októberben a Gazdasági Versenyhivatal 14 milliárd forintos bírságot állapított meg Bige cégével szemben, amiért kartellezett a műtrágyapiacon. „A magyar gazdáknak és a magyar fogyasztóknak is felbecsülhetetlen kárt okozott Bige László műtrágya-kartellezése” – jelentette ki a vádakkal kapcsolatosan az agrárminiszter, aki szerint Bige cége a piaci helyzetét kihasználva mesterségesen tartotta drágán a műtrágya árát és most korlátozná a gazdákat a hozzáférésben. A bírságot mindenesetre nem fizette be, egyelőre.

Újabban ismét zajlik Márki-Zay egyik korábbi kijelentése körül a cirkusz, mely szerint a Beneš-dekrétumok kérdése szlovák belügy. Amúgy nem csupán a felvidéki magyarság kollektív bűnösségét máig hangoztató szlovák fasizmust nem hajlandó elítélni, a balliberálisok jelenlegi miniszterelnök-jelöltje folyamatosan érzéketlenül viszonyul a határokon túli magyar nemzetrészekhez.

Total
0
Megosztás
Előző hír

Furcsa szobrot állítottak Hollósy Simonnak a történelmi Máramarosban

Következő hír

Margitta: székházavató évzárással

Related Posts
Total
0
Megosztás