Medvecsapdával fogtak be egy nőstény medvét Parajdon a sóbánya bejáratától nem messze, egy panzió udvarán. A Nagy-Küküllő Vadász- és Sporthorgász Egyesület saját készítésű csapdát használt a nagyvad befogására.
A székely település lakói megelégelték, hogy több mint egy hete a vadállat rendszeresen bejárt a házak és szálláshelyek udvarára szemeteskukákban turkálva és rémisztgetve az embereket. A Ro-Alert riasztórendszer minden este figyelmeztetett a ragadozó jelenlétére.
A Székelyhon beszámolója szerint a Nagy-Küküllő Vadász- és Sporthorgász Egyesület a helyi polgármesteri hivatallal együttműködve csapdát állított az egyik panzió udvarára, hogy befogják a nagyvadat. A szerkezetbe almát helyeztek el, hiszen az nem csalja oda a kóbor kutyákat, ám a medvék annál inkább kedvelik. Kedd este kilenc órakor működésbe lépett a csapda kioldószerkezete és elkapták a vadat.
A nőstény medvét fülszámmal és mikrocsippel látták el majd lakott területtől távol szabadon engedték a Bucsinon lévő erdőbe. A kilövés helyett így újabb esélyt adva annak az életre.