Az amerikaiak jelentős hányada Bident tartja felelősnek Oroszország ukrajnai inváziójáért és az emelkedő gázárakért

Az amerikaiak 58 százaléka szerint Joe Biden demokrata párti USA-elnök hibája, ha az orosz konfliktus miatt emelkednek a gázárak, ugyanakkor a megkérdezettek 50 százaléka azt is mondta, hogy Bident tartják felelősnek Oroszország ukrajnai inváziójáért – derült ki a Politico/MorningConsult közvélemény-kutatásából.

Moszkva washingtoni nagykövete kedden azt mondta, hogy Biden szankciói az energiapiacokat és az amerikai fogyasztókat sértik, de Oroszországra csekély hatással lesznek. „Kétségtelen, hogy az ellenünk bevezetett szankciók ártani fognak a globális pénzügyi és energiapiacoknak” – mondta Anatolij Antonov. Moszkva tekintetében az új amerikai szankciók semmit sem oldanak meg; Oroszország megtanult korlátok között dolgozni és fejlődni – tette hozzá.

Gáz van Németországban is, mert nincs gáz

Miután Németország blokkolta az Északi Áramlat 2-őt, az európai földgázár referenciaértéke 13 százalékos kiugrást ért el kedden – írja az iNews. Németország jelenleg fölgáz-felhasználásának mintegy felét Oroszországból kapja. Olaf Scholz kancellár megígérte, alternatív energiaforrások után fog kutatni, hogy kevésbé függjön Oroszországtól, de még nem tudni, hogy a kormánykoalíció – amely részben a Zöld Párttal kötött szövetségből áll – vissza fogja-e vonni a kormány döntését az atomenergia-ágazat bezárásáról, vagy feloldja-e a tilalmat Németországban.

Az Egyesült Államok felszabadíthatja a stratégiai olajtartalékát

Miután az ukrajnai orosz támadás miatt az olajár is emelkedett, az Amerikai Egyesült Államok olajat szabadíthat fel a stratégiai tartalékából – jelentette be csütörtöki Fehér Házi beszédében Joe Biden elnök. „Amint azt a feltételek megkövetelik, az Egyesült Államok olajat szabadíthat fel” – fogalmazott az elnök.

Oroszország a világ harmadik legnagyobb olajtermelője, és az Ukrajna elleni támadást követően globálisan is megugrottak a nyersanyagárak. Csütörtök reggel az orosz támadás hírére az USA-ban komoly veszteségekkel nyitott a tőzsde, az olajárak pedig emelkedtek, mivel a befektetők a globális energiapiacok zavarára készülnek.

Sajtóinformációk szerint egyelőre nem derült ki, hogy Kína mint a Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) tagja csatlakozna-e a kezdeményezéshez. Ugyanakkor Japán és Ausztrália jelezték, hogy a Nemzetközi Energiaügynökség többi tagországával együtt készen áll olajkészletei felszabadítására.

Az IEA február 22-én közölte, hogy a tagországok összes olajkészlete december végén megközelítette a 4,16 milliárd hordót, amelyből 1,5 milliárdot tartottak a kormányok a szükségtartalékaikban.

Total
0
Megosztás
Előző hír

Folytatódik az orosz hadművelet Ukrajnában

Következő hír

Már Kijev kormányzati negyedében is összecsapások zajlanak

Related Posts
Total
0
Megosztás