Előadás a kitelepítésekről Váradon

A Magyar Polgári Egyesület szervezésében Benkő Levente kolozsvári történész, újságíró, szerkesztő tart előadást Kitelepítések a Felvidéktől Erdélyig címmel április 15-én, szerdán 18 órától Nagyváradon.

A magyar Országgyűlés 2012-ben határozott arról, hogy április 12-e legyen a Felvidékről kitelepített magyarok emléknapja, hiszen 1947-ban ezen a napon indultak el az első transzportok Magyarország felé. A kommunista uralom alá került államokban, így Magyarországon és Romániában is rendszeressé váltak a kitelepítések a második világháború után. Erdélyben a kitelepítések érintették a német anyanyelvű lakosságot, a földbirtokosokat, a történelmi nemesi családokat, de mindenki mást is, akiket a kommunista politika megbélyegzett, elkobozta vagyonukat és internálótáborokba küldte őket.

Az emléknap után három nappal kerül sor Benkő Levente előadására Nagyváradon a Polgári esték rendezvénysorozat keretében, a Rákóczi Szövetség támogatásával. Minden érdeklődőt szeretettel várnak a szervezők, a belépés ingyenes és kötött regisztrációhoz. Helyszín: Lorántffy Zsuzsanna Református Egyházi Központ, Ezredévi emléktér (ma P-ța Libertății) 40. szám, az olaszi református templom mellett.

Total
0
Megosztás
Előző hír

Így avatkozott be Brüsszel a magyar választásokba

Következő hír

Iskolai fejpüfölősdi

Related Posts
Total
0
Megosztás