A román legfelsőbb bíróság jogerős ítéletben törölte azt az elsőfokú ítéletet, amelyben a Brassói Táblabíróság júniusban érvénytelenítette a székelyföldi Kovászna megye zászlaját elfogadó kormányhatározatot. A mai Kovászna megye a történelmi Háromszék vármegye nagy részét foglalja magába, a Ceaușescu-féle 1968-as megyésítéskor jött létre, vagyis egy „szocialista képződmény”.
A hétfői legfelsőbb bírósági ítélet kivonatát kedden tették közzé a bíróság honlapján. A legfelsőbb ítélőszék (a romániai Kúria) elfogadta a kormány és Kovászna megye fellebbezését az elsőfokú ítélet ellen. Megalapozatlannak találta és elutasította a felperesnek, az úgynevezett Kovászna, Hargita és Maros Megyei Románok Civil Fórumának a megyezászlót kifogásoló keresetét, és érvénytelenítette a Brassói Táblabíróság ítéletét. A bíróság elfogadta a Sepsireform Egyesület beavatkozási kérését, elutasította viszont a magyar nyelv- és szimbólumhasználat ellen küzdő román ultranacionalista szervezet, a Dan Tanasă-féle Méltóságért Európában Polgári Egyesület (ADEC) beavatkozási kérését.
A zászló kék sávokkal határolt középső, arany színű sávjában kék címerpajzs található, Háromszék hagyományos címerével. A címerpajzsban ezüstkardot tartó páncélos kar látható. A kard szívet szúr át. A címerben a térségre jellemző szimbólumok, a Nap és a Hold is láthatók, a három csillag a megye három egykori székére: Sepsi-, Kézdi- és Orbaiszékre utal. A székelyföldi román szervezetek civil fóruma arra hivatkozva támadta a jelképet, hogy hiányoznak róla a román szimbólumok.