Példátlan aljasság a balliberális magyar médiában

Kurvák cseréje – ezzel az alpári címmel jelent meg publicisztika Novák Katalin és Varga Judit lemondásáról vasárnap a Klubrádió honlapján Arató András elnök-igazgató tollából Talán még ők is érezték, hogy ezzel túl messzire mentek, ugyanis hétfő délutánra már Bútorok cseréje?-re változtatták az eredeti címet, sőt még az egységes erőforrás-helymeghatározót (URL) is átírták. Az internet azonban nem felejt: a Google-keresésekben is jól látszik az eredeti verzió.

Ha a címet át is írták, a köztudottan zsidó származású és nemzetközi zsidó szervezetek támogatását élvező Arató András véleménycikke még hemzseg a közönséges sértésektől. A köztársasági elnök, valamint a korábbi igazságügyi miniszter lemondása kapcsán azt írta: „Ha nem megy jól a kupleráj, nem a bútort kell lecserélni, hanem a kurvákat.” Emellett félreérthetetlenül „Novák és Varga úrhölgyekről”, valamint „(nyilvános) házról” írt. Jellemző az is, hogy szerinte a lemondás után a nők „a közélettől is a fakanál irányába veszik az útjukat”.

A köztudottan zsidó származású és nemzetközi zsidó szervezetek támogatását élvező, a magyar nemzeti-polgári oldalt folyamatosan és vehemensen gyalázó rádiót tulajdonló és igazgató Arató András publicisztikájával kapcsolatban teljes hallgatásba burkolózott a magyarországi balliberális politikai buborék és a médiája (beleértve az Erdélyben „átlátszó telexeket”). Hiába kereste meg a polgári sajtó az ellenzék több női politikusát is, mindenki szemforgatóan lapít. Maga a Klubrádió mint intézmény sem volt hajlandó reagálni a Novák Katalint és Varga Juditot gyalázó botrányos címadásával kapcsolatban kapott kérdésekre. A Magyar Nemzet például egyebek mellett arra volt kíváncsi, hogy a szerző, valamint a főszerkesztő Hardy Mihály vállalják-e a felelősséget és lemondanak-e a portálnál betöltött vezető tisztségeikről. Azt a kérdést is feltették nekik, hogy milyen formában kívánják megkövetni a sértetteket, akik egyike akkor még hivatalban lévő köztársasági elnök volt. Választ nem kaptak, nyilván nem mernek nyilatkozni a saját munkaadójuk ellen, inkább egy erkölcsi platformra helyezkednek vele.

A botrányos címadást elítélte a Magyar Nemzeti Médiaszövetség, valamint számos közéleti szereplő. Mások mellett tiltakozását fejezte ki Kocsis Máté, a Fidesz frakció-vezetője, Dúró Dóra, a Mi Hazánk parlamenti képviselője, valamint Lukácsi Katalin, a Mindenki Magyarországa Mozgalom korábbi alelnöke. A közérdekű bejelentéseiről ismert Tényi István pedig jelezte: becsületsértés vétség gyanúja miatt tesz feljelentést tesz a Klubrádió ellen. Mindeközben a legnagyobb újságíró szakmai szervezet, a főként Kádár-kori és posztkommunista médiamunkásokat tömörítő MÚOSZ is hallgat, mint kutyapiszok a fűben. Az eredetileg építőmérnök, ma már hetvenéves Arató is ennek a társaságnak a tagja.

Az emberi jogokért és a nők és férfiak egyenjogúságáért rendszeresen kiálló, de általában csak a kormányt bíráló magyarországi civil szervezetek sem bírálták érdemben a Klubrádió vezetőjének a véleménycikkét, amelyben a szerző rendkívül sértő szavakkal illette Novák Katalin leköszönt köztársasági elnököt és Varga Judit korábbi igazságügyi minisztert. Holott Ferencz Orsolya asztronómus, miniszteri biztos szerint Arató Andrásból árad a nőgyűlölet, s pártszimpátiától függetlenül elfogadhatatlan a stílusa, ráadásul a két politikus lemondásához vezető kegyelmi ügy nincs összefüggésben azzal, hogy Novák és Varga nők, és nem férfiak. A Klubrádió vezetőjének inkább példát kellene vennie Novák Katalin és Varga Judit döntéséről, és bejelentenie: hibáztam, elnézést kérek, visszavonulok a közélettől. Ferencz szerint ez az alpári, dehumanizáló, mocskos beszéd a kommunisták és a nácik bevett eszköze volt mindig is, a baloldali politikusok és propagandistáik sosem vállalták a felelősséget semmiért.

Kötter Tamás író ezt írta a klubrádiósokról és az őket eltartókról: „Ha tehetnék, az Andrássy út 60.-ban kínoznának jobboldaliakat – ilyenek, ilyenek voltak és ilyenek is maradnak. Miért ilyenek? Mert itt a földön akarják megváltani az embert, mégpedig a politika segítségével. Azt hiszik, hogy a kezükben van ennek a földi üdvtörténetnek a kulcsa, és ha így van, akkor mindenki, aki nem követi őket, a »gonoszt szolgálja«, vagy ahogy ők mondják, a történelem rossz oldalán áll és ezért elpusztítható. Mióta 1919-ben kidugták a fejüket a történelem csatornáiból, nem tesznek mást, csak pusztítanak: egyént, társadalmat, anyagi javakat. Mi dolgunk pedig, hogy megállítsuk őket. És istenemre mondom, meg is fogjuk!”

A Klubrádió egyébként 1999-ben indult a budapesti FM 95,3 MHz-en, a Magyar Autóklub rádiójaként. 2001-ben felvásárolta az Arató és barátai gründolta Monográf Rt., ettől kezdve vélemény- és hírrádióként működött. A következő években építette ki országos hálózatát, amely 2010-ben már Magyarország 50%-át lefedte. Idővel tetemes adósságokat halmozott fel, 2011 és 2014 között a legtöbb vidéki frekvenciáját elveszítette, a megmaradtakat pedig értékesítette, így ezt követően rádiókészülékkel már csak a fővárosban és környékén volt fogható. 2014 elején 92,9 MHz-re költözött, de a sorozatos szabályszegések és trükközések következtében 2021-ben ezt is elveszítette, így három éve csak különböző internetes platformokon keresztül hallgatható.

Total
0
Megosztás
Előző hír

Bűnbakkeresés túlkapásokkal Székelyudvarhelyen

Következő hír

Megjelent a VÁRAD februári száma

Related Posts
Total
0
Megosztás