A prágai Vencel téren összegyűlt több tízezer tüntető előtt felszólalók élesen bírálták a Csehországban tapasztalható drágulást, a gyógyszerhiányt, az állami költségvetés jelentős deficitjét, követelték az Ukrajnának nyújtott segítség korlátozását, Csehország kilépését a NATO-ból és a Petr Fiala vezette jobbközép kormány lemondását.
A szegénység ellen meghirdetett mintegy kétórás megmozdulást a parlamenten kívüli Právo Respekt Odbornost (Jog, Tisztelet, Szakértelem – PRO) nevű párt szervezte. A Vencel téri tüntetők cseh zászlókat lengetve kormányellenes jelszavakat skandáltak. Szerintük a kabinetnek nem az ukránokkal, hanem a csehek problémáinak megoldásával kellene foglalkoznia.
Jindrich Rajchl, a PRO elnöke kijelentette, hogy a cseh lakosság mai elszegényesedéséért a kormány felelős, ezért mihamarabb távoznia kell. Korábban Rajchl azt hangoztatta, hogy blokád alá kívánják vonni a kormányépületeket. Most csak annyit mondott, hogy a tüntetést a Vencel térről a jövőben a kormány székháza elé viszik. A szónok beszédében gyülevész bandának nevezte a kormányt.
Korábban Zuzana Majerová, a sajtó által nacionalistának minősített Trikolóra párt elnöke kijelentette: „A mai kormány talán ukrán, talán brüsszeli, de semmiképpen nem cseh. A mi érdekeinket semmi módon nem védi.”
Hynek Blasko, a Közvetlen Demokrácia Pártja (SPD) európai parlamenti képviselője azt mondta: „Mi nem állunk háborúban senkivel, ez nem a mi háborúnk, mi áldozatok vagyunk.”