Bevándorolt arabok öltek meg egy gyermeket Párizsban

Teenagers look at the bouquets of flowers displayed at the entrance of the building where Lola, a 12 year-old schoolgirl who was found dead in a trunk in the 19th district on October 14, 2022, lived, in Paris on October 17, 2022. (Photo by Geoffroy Van der Hasselt / AFP)

A Lola nevű 12 éves lánynak a holttestét négy nappal ezelőtt egy bőröndben találta meg egy állítólagos csőlakó a francia fővárosban. Az ügyben egy 24 éves algériai nőt előzetes letartóztatásba helyeztek, és 15 évnél fiatalabb kiskorú sérelmére elkövetett emberölés, kínzás és barbarizmus vádjával indult ellene eljárás. De nagyon sok még a kérdőjel a tragikus ügyben, és több tettestársa is akadhatott az arab nőnek.

A gyilkosság hatalmas érzelmeket kavart a hétvégén Franciaországban, az államfő ezért személyesen fejezte ki „a nemzet támogatását” az áldozat szüleinek. De Emmanuel Macron arról ismert, hogy balliberális köztársasági elnökként semmit sem tett az elmúlt években a migránsbűnözés ellen.

A gyanúsítottat, Dahbia B.-t szombat hajnalban, néhány órával azután vették őrizetbe, hogy a megölt Lola maradványait megtalálták annak a háznak az udvarán, amelyben lakott. Az Észak-Afrikából bevándorolt gyanúsítottat – akit a rendőrség máris azzal menteget, hogy „pszichológiai problémáktól” szenved – az épület térfigyelő kamerái alapján tudták azonosítani.

Az 1998-ban Algériában született nő 2016-ban legálisan, diákvízummal érkezett Franciaországba, 2018-ban állítólag párkapcsolaton belüli erőszak áldozata volt, amelyről rendőrségi jegyzőkönyv is készült. Augusztus 21-én előállították a párizsi repülőtéren, mert lejárt francia dokumentumokat mutatott be. Miután nem bűntett előéletű, az eljárásrendnek megfelelően a helyszínen hatósági felszólítást kapott, hogy 30 napon belül önként hagyja el az ország területét – közölték rendőrségi források, de nem tudni, hogy ez ellen élt-e a halasztó hatályú fellebbezés lehetőségével. A nő az előállításakor nem rendelkezett sem állandó lakhellyel, sem állandó jövedelemmel.

A kislány eltűnését péntek délután jelezték szülei a rendőrségnek, miután Lola nem ért haza a lakástól pár percre található iskolájából. A szülők a lakóépület gondnokai, s a térfigyelő kamerák felvételein látták, hogy az épületbe egy általuk ismeretlen nő kíséretében lépett be a lányuk. Egy szemtanú is jelentkezett a rendőrségen, akinek a nő később pénzt ajánlott egy bőrönd – amelyben Lola holtteste volt – áthelyezéséhez. Végül egy hajléktalan találta meg a lány holttestét egy műanyagzsákban annak az épületnek az udvarán, ahol Lola a szüleivel élt.

A boncolás kimutatta, hogy a gyermek légzési és szívelégtelenségben halt meg, a testén ütések nyomait is felfedezték, a sajtóban megjelent hírek szerint szexuálisan is bántalmazták, de ezt egy párizsi ügyész sietett cáfolni, noha a gyanúsított beismerte. Az is kétséges, hogy a tettét egyedül követte el. Egyes sajtóinformációk szerint minimum három tettestársa is volt a nőnek: Amine K., Friha B. és Rachid N.

A nyomozók szerint a gyanúsított eleinte beismerte, majd vitatta a tényeket. Az arab nő az áldozatát a nővére lakásába vitte, aki ugyanabban az épületben lakott, mint a lány. Ott saját elmondása szerint arra kötelezte, hogy letusoljon, majd szexuálisan bántalmazta, és más, halált okozó erőszakos cselekményeket követett el rajta, miután elrejtette a holttestét egy bőröndben. Egy nulla és egy egyes számot festett az áldozat mindkét talpára. Dahbia B. utóbb a teljes vallomását visszavonta, s azt állította, hogy „nem a valóságot, hanem csak egy álmot” mesélt el.

A nyomozók kiemelték, hogy a gyanúsított nem mutatott empátiát az áldozat iránt, s úgy fogalmazott, hogy „őt is megerőszakolták, és látta a szüleit is meghalni”. Tény azonban, hogy nincs nyoma annak, hogy valaha is kezelték Franciaországban.

A kegyetlen gyilkosság miatt ma délután heves vita bontakozott ki a nemzetgyűlésben. Marine Le Pen, az ellenzéki jobboldali Nemzeti Tömörülés frakcióvezetője a miniszterelnökhöz fordulva kijelentette: „e barbár cselekmény gyanítottjának nem lett volna szabad hazánkban tartózkodnia”. Élisabeth Borne válaszában a gyászoló család fájdalmának tiszteletére kérte az ellenzéki politikust, valamint arra, „hagyja, hogy a rendőrség és az igazságszolgáltatás végezze a munkáját”. Az ellenzék viszont meg van róla győződve, hogy a Macron-rezsim rendőrsége, ügyészsége és igazságszolgáltatása nem áll a helyzet magaslatán és nem képes vagy hajlandó hatékonyan fellépni a migránsbűnözés ellen.

Total
0
Megosztás
Előző hír

Egy gazfickó kapta idén az Aranylabdát

Következő hír

Közel egy hónapig Aradon látható az Omega 60 kiállítás

Related Posts
Total
0
Megosztás